Uzun Vadede Ev Almak İsteyenler İçin Mutlu Haber!

Konut kredisi faiz oranları ne olacak? Konu ile ilgili araştırıp derlediğimiz haberimizde önümüzdeki yıllarda daha da düşeceğini ev almanın kolaylaşacağını sektörden önemli kişiler duyurdu. Uzun zamandır zor günler yaşayan inşaat sektörü ve emlak sektöründe hareketlenmelerin artacağı belirtildi. Tüm detaylar sadece www.insaatnoktasi.com haberimizde…

Uzun Vadede Ev Almak İsteyenler İçin Mutlu Haber!

Uzun vadede ev almak isteyenler konut kredi faiz oranlarının tekrar yükselmesinden oldukça endişeli. Konu ile ilgili sürekli araştırmalar yapan vatandaşlarımız için derlediğimiz haberimizde; sektördeki önemli isimlerin ve temsilcilerin emlak sektöründeki hareketlenmeden herkes çok memnun önümüzdeki yıllarda daha da düşeceğine dair bilgiler verildi.

Devlet destekli başlatılan konut kredisi kampanyasının emlak sektörüne etkisi değerlendirilmeye devam ediyor.  Mayıs ayında durma noktasına gelen emlak ve inşaat sektörü, Haziran ayı başında kredi adımları ile altın dönemini yaşıyor. Bu durumun devam etmesi ve vatandaşların daha kolay ev sahibi olabilmeleri için faiz oranlarının daha da düşeceğini ve sürekli hale geleceğini belirttiler. Bu dönemde satışlar artarken müteahhitler ellerinde kalan daireleri tüketmek üzere olup konut stoğunu eritiyorlar. Bu da inşaat sektörünü ve bağlı olduğu 200’den fazla sektörü de hareketlendirecek.  

KREDİ FAİZ ORANLARI DAHA DA DÜŞECEK

Devlet bankalarının sıfır daire alımlarında uyguladığı yüzde 0.64 faiz oranı ile ikinci el ev alımlarında sunduğu 0.74 faiz oranlarının etkisini, bu faiz oranlarına ek bir yıl ödeme erteleme imkanıyla müteahhitlerin konut stoğunu erittiğini ve yeni projelere başladıklarını görüyoruz.

 

insaatnoktasi.com bir iştiraki ve ticari markasıdır.