İngiltere’nin En Büyük Yeşil Konut Projesi 19 Milyon Sterlin!

Ingenious Real Estate Finance, Leeds'teki İklim İnovasyon Bölgesi'ndeki (CID) sonraki 120 üniteyi finanse etmek için emlak geliştiricisi Citu ile 19 milyon sterlinlik bir kredi anlaşması yaptı...

İngiltere’nin En Büyük Yeşil Konut Projesi 19 Milyon Sterlin!

Ingenious Real Estate Finance, Leeds'teki İklim İnovasyon Bölgesi'ndeki (CID) sonraki 120 üniteyi finanse etmek için emlak geliştiricisi Citu ile 19 milyon sterlinlik bir kredi anlaşması yaptı.
Kredi, "Birleşik Krallık'taki en büyük sürdürülebilir konut geliştirme" projesi olarak faturalandırılan 120 yeni daire ve evin gelişimini finanse edecek. Site, Leeds'in South Bank bölgesinde, Aire Nehri'nin yanında, şehir merkezine kısa bir yürüyüş mesafesinde yer almaktadır.
Her aşamada karbon emisyonlarını azaltmak için Leeds Beckett Üniversitesi ile işbirliği içinde tasarlanmış yenilikçi bir ahşap çerçeveli sistem kullanan Citu'nun kendi saha dışı üretim tesisi kullanılarak toplam dört aşamada 800'den fazla aile evi inşa edilecek.
Ünitelerin kendileri, sürdürülebilir teknolojideki en son gelişmeleri içeren bir dizi çevreci nitelikten yararlanacak.
Örneğin, cihazların ürettiği ısıyı yakalayarak mevcut bayat havadan gelen temiz havaya aktaran pasif soğutma, ışıklı kuyular ve Mekanik Havalandırma Isı Geri Kazanım (MVHR) sistemleri.
Aktarılan ısının yüzde 90'ından fazlasıyla, ısıtma gereksinimleri, İngiltere'deki ortalama bir evden on kat daha düşüktür. Üniteler ayrıca, ısıyı evde tutan standart İngiltere bina yönetmeliklerinin gerektirdiği hava sızdırmazlığının 10 katından faydalanırken, MVHR sistemleri sağlıklı bir iç mekan hava kalitesi sunarak temiz hava akışı sağlayacak.
Sakinler ayrıca, enerji ve su kullanımlarını izlemelerine olanak tanıyan, Google Nest aracılığıyla kontrol edilen dijital olarak etkinleştirilen bir evden yararlanacak.

insaatnoktasi.com bir iştiraki ve ticari markasıdır.