Emlak Konut'tan İki Haftada 5,6 Milyar Liralık Satış

Emlak Konut GYO’nun ortak olduğu 30 projede devam eden iki yıl ödemesiz ‘Hayallerini Erteleme Türkiye’ kampanyasında satış rekorları kırılmaya devam ediyor...

Emlak Konut'tan İki Haftada 5,6 Milyar Liralık Satış

İlk hafta 3,5 milyar cironun elde edildiği kampanyada satışlar katlanarak artıyor. Faizlerin tarihî dip seviyelere indiği kampanyada dün itibariyle 4.710 adet bağımsız bölümün satışı gerçekleşirken, 5 milyar 650 milyon lira da ciro elde edildi. Yaklaşık 10 bin konut için 2 Haziran’da başlayan tarihî kampanya kapsamında olan firmalardan konut alanlara yüzde 10 indirim uygulanıyor.

Yüzde 5 peşinat ve 180 ay vade imkânının bulunduğu ‘Hayallerini Erteleme Türkiye’ kampanyasında ödemeler ise iki yıl sonra başlıyor. Kampanya kapsamında yer alan projelerin 15 tanesini hemen teslim projeler oluşturuyor. Faiz oranları ise şirket ve daire tipine göre yüzde 0,69 ila 0,79 arasında değişiyor.

YENİ PROJELER EKLENDİ

26 projeyle başlatılan kampanyada Yeniköy Konakları, Tual Adalar ve Göl Panoroma projelerindeki konutların tamamı satıldı. Şirket yoğun talep nedeniyle, Ormanköy Çekmeköy, Emlak Konut Bizim Mahalle 1. Etap, Allsancak ve Benim Kentim Yalova projelerindeki konutları da kampanyaya dahil etti.

Vatandaş, Emlak Konut yüklenicilerinin projelerinden bugün konut aldığında ödemeye 24 ay sonra başlayacak.

Faiz indirimiyle birlikte hareketlenen konut sektörüne can suyu olacak kampanyada vatandaş alacağı konut fiyatının yüzde 80'i için kredi kullanacak. Kalan yüzde 20'lik ödeme için ise yüzde 5 peşinat verilecek. Geri kalan yüzde 15'lik kısım da üçüncü yılda ödemeye başlanacak.

Faiz oranı ise 15 yıl vadede 1 milyon liraya kadar yüzde 0.69, 2 milyona liraya kadar yüzde 0.74, 2 milyon lira ve üstü için yüzde 0.79 olarak uygulanacak. Kampanya kapsamında yüzde 10 da indirim uygulanacak.

10 BİN EV SATILACAK

Kampanyaya dahil yaklaşık 10 bin konut bulunuyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Denizli, Niğde'de bulunan konutların fiyatları 400 bin liradan başlıyor. Ayrıca kamu bankaları tarafından 1 Haziran'da başlatılan faiz indirimi hamlesi de tam gaz devam ediyor. Birinci el konutta kredi faiz oranı yüzde 0.64, ikinci elde yüzde 0.74'e çekilirken, 12 ay taksit ödemesiz 180 aya kadar da vade avantajı sunuluyor.

insaatnoktasi.com bir iştiraki ve ticari markasıdır.