Türkiye'deki Anti-Damping Soruşturmaları Durduruluyor

AB, 3 ülkeden boru ve profil çeliği AD soruşturmasını durdurmayı planlıyor. AB'nin, kaynaklı çelik borulara yönelik damping soruşturmasını durdurduğunu...

Türkiye'deki Anti-Damping Soruşturmaları Durduruluyor

AB, 3 ülkeden boru ve profil çeliği AD soruşturmasını durdurmayı planlıyor.
AB'nin, kaynaklı çelik borulara yönelik damping soruşturmasını durdurduğunu, çelik boruları ve içi boş profilleri Makedonya, Rusya ve Türkiye'den iletmeyi düşündüğü bildirildi.
Ağustos 2018’de AB, Avrupa kaynaklı çelik boru imalat endüstrisinden, Makedonya, Rusya ve Türkiye’den ithal edilen içi boş profillerin damping problemini de içerebileceğini ve pazarda arttığını iddia ederek şikayet aldı.
Temyiz başvurusunu kabul ettikten sonra, AB, aynı yılın Eylül ayında, yukarıda belirtilen ülkelerde çelik borular ve boşluklu profiller taşıyan kaynaklı çelik borulara yönelik anti-damping soruşturması başlattı.
AB'nin bu yıl Mayıs ayının sonunda olayla ilgili ilk adımlar atması planlanmıştı. Bununla birlikte, herhangi bir damping kanıtı bulunmadığı için AB, soruşturmanın sonlandırıldığını resmen ilan etmeyi amaçlıyor ve herhangi bir ticari kontrol önlemi almayacak.

insaatnoktasi.com bir iştiraki ve ticari markasıdır.