Rusyalı Çelik Devi Çevre Projelerine 600 Milyon Dolar Harcayacak

Rus çelik devi MMK çevre projelerine 600 milyon dolar harcayacak...

Rusyalı Çelik Devi Çevre Projelerine 600 Milyon Dolar Harcayacak

Londra'daki Sermaye Piyasası Günü'nde, Rusya'nın en eski çelik üreticisi Magnitogorsk Iron & Steel PJSC, analistlere, yatırımcılara ve basına “operasyonel ve finansal gelişmelerdeki dengeyi yansıtan sürdürülebilir kalkınma ilkelerine odaklandığını” söyledi.

Çelik devi, MMK için önemli bir stratejik önceliğin Magnitogorsk'taki çevresel durumun iyileştirilmesi olduğunu söyledi.
“Sinter, kok ve yüksek fırın üretim süreçlerinin verimliliğini artırmaya ve iyileştirmeye odaklı büyük ölçekli yatırım programımızı uygulamaya devam ediyoruz. Özellikle, mevcut en iyi teknolojilerin kullanılmasıyla destekleniyor” dedi Vi?tor Rashnikov.
Bu ayın başlarında MMK, resmi verilerin Magnitogorsk için Kapsamlı Hava Kalitesi Endeksi (CAQI) göstergesinin son iki yılda neredeyse yarı yarıya azaldığını ve hava kalitesinde iki kat bir iyileşme olduğunu gösterdiğini belirtti.

2000'den önce, MMK seri bir kirletici olarak biliniyordu, Rusya’nın Ural Dağları yakınlarındaki çelik fabrikaları sebebiyle karla kaplı tepelerin kırmızımsı kahverengi tonlarını aldığı söyleniyordu.
MMK, 2000'li yılların başında başlayan dağları temizledi ve şimdi, 2025 yılına kadar çevresel projelere 600 milyon dolar harcayarak, kükürtlü dumanlardan gelen havayı temizleme ve suyu geri dönüştürme programına devam ediyor.

Şirket, çevresel girişimlerinin uygulanmasının MMK'nın hava emisyonlarını azaltmasına ve su kirletici maddelerin tahliyesini 2025 yılına kadar sırasıyla % 20 ve % 70 oranında azaltması gerektiğini söyledi.

PİYASALAR