POSCO Sosyal Proje Fonu Kurdu

POSCO, yaptığı açıklamada, Avustralya merkezli kömür üreticisi Yancoal ile "GEM" sosyal proje fonu kurdu...

POSCO Sosyal Proje Fonu Kurdu

POSCO, yaptığı açıklamada, Avustralya merkezli kömür üreticisi Yancoal ile "GEM" sosyal proje fonu kurdu.
POSCO, hammadde geliştirme planının bir parçası olarak 1981 yılında Avustralya'daki Thorley Dağı kömür madenine yatırım yaptığında Yancoal ile ortak girişim ortağı oldu. 2006'dan beri Yancoal POSCO'ya kömür sağlıyor.

POSCO Başkanı Choi Jeong-woo, "Sosyal değer projesini Yancoal ile duyurmaktan mutluluk duyuyoruz" dedi. "Birlikte bir GEM eşleştirme fonu oluşturacağız ve kurumsal vatandaşlık değerlerini Avustralya topluluğuyla paylaşacağız."

Choi, GEM'in işsizliği önlemeyi ve yerel topluluklar arasında üretkenliği desteklemeyi amaçlayan "Go Extra Mile" anlamına geldiğini söyledi.
Çelik üreticisi, her iki ülkede de çeşitli eğitim programlarını yürütmek için her şirketin yılda 50.000 dolar bağış yapacağını söyledi.
Choi, Avustralya'nın Sidney kentinde düzenlenen 12 ve 13 Kasım tarihlerinde düzenlenen 40. Kore-Avustralya İş Konseyi toplantısına katıldı.
POSCO, iş ilişkilerini artırmak için diğer hammadde tedarikçileri ile ek eşleştirme fonları kurmayı planlıyor.

Toplantıda POSCO ayrıca, Dünya Ekonomik Forumu (WEF) tarafından Dördüncü Sanayi Devrimi teknolojilerinin finansal ve operasyonel etkilerini arttırmanın uygulanması için “deniz feneri fabrikası” olarak tanınması üzerine bir konuşma yaptı.

PİYASALAR