Pakistan Çelik Fabrikaları modernizasyonu için Rus uzmanlardan yardım istedi

Rus uzmanlar, Çelik Fabrikalarını modernize etmek için plan hazırlayacak.

Pakistan Çelik Fabrikaları modernizasyonu için Rus uzmanlardan yardım istedi

Rus uzmanlar, Sindh Başbakanı Syed Murad Ali Şah'ın talebi üzerine, bir çalışma ziyaretinin yapılacağı Çelik Fabrikasının modernizasyonu için önerilerini sunmayı kabul ettiler.

Bu durum Salı günü, Rusya'nın Danışmanı Andrey Zubal liderliğindeki bir St.Petersburg heyetinin Sindh Başbakanı'nı çağırıp projeleri görüştüğü ve Salı günü burada yayınlanan bir açıklamada ortaya çıktı.

Delegasyon üyeleri arasında Rusya'nın Karaçi Rus Kaynak Başkonsolosu Dr Aleksandr G Khozin, Concord Ventures (PVT) limited'den Ahmed Rana ve Rus Konsolosluğu Ataşesi Pavel Yamanov yer alıyor.

Başbakan, Rusya Hükümeti'nin Karaçi'de büyük bir Çelik Fabrikası projesi inşa ettiğini söyledi. Şimdi, fabrikaların sadece elden geçirilmesi değil, aynı zamanda mevcut çelik üretim gereksinimlerine ihtiyaç duyması için modernize edilmesi de gerekiyordu.

Konuk heyet, modernizasyon gereksinimlerini değerlendirmek için ekibini fabrikayı ziyaret etmeye göndermeye karar verdi. Başbakan, fabrikanın sorunlarını incelemek ve bunların çözümünü tavsiye etmek için bir il bakanları komitesi oluşturduğunu söyledi. Toplantıda çelik projesinin modernizasyonunun öncelikli olarak ele alınmasına karar verildi ve fizibilitesi ve modu incelenecek ve eyalet hükümeti ile paylaşılacaktı.

Toplantıda ayrıca Dhabeji'de 50 MW gücünde bir atıktan enerji santrali kurmanın fizibilitesini incelemeye karar verdi.

Başbakan heyete, Karaçi'den Dhabeji'ye elektrik santralinin kurulabileceği bir demiryolu hattı olduğunu söyledi. Proje için başka bir site Jam Chakro olabilir.

St. Petersburg uzmanları projeyi tamamlamak için siteleri ziyaret edecekler.

insaatnoktasi.com bir iştiraki ve ticari markasıdır.