Otopark Yönetmeliği Bir Kez Daha Ertelendi!

İzmir Ticaret Odası (İZTO) Meclis Üyesi İnşaat Mühendisi Levent Bendeş, Otopark Yönetmeliği’nin 30 Haziran’a ertelendiğini söyledi...

Otopark Yönetmeliği Bir Kez Daha Ertelendi!

İzmir Ticaret Odası (İZTO) Meclis Üyesi İnşaat Mühendisi Levent Bendeş, “Otopark Yönetmeliği 30 Haziran’a ertelendi ancak Resmi Gazete’de yayımlanmadı bu sebeple resmi açıklama yapılmadı. Otopark yönetmeliğinin ertelenmesi de çok önemli değil şu anda. Zaten yeni başlayan inşaat yok. İnşaat sektörü çok zor günler geçiriyor” dedi.

Korona virüsünün inşaat sektörünü çok derinden etkilediğini dile getiren Bendeş, “İnşaat sektörü zaten son 2 yıldır kriz içindeydi. Kredilerin düşmesiyle bitmiş olan inşaatların satışına canlılık getirmişti. Şimdi o da darbe aldı. Şu anda sektörün tamamında satışlar durdu. Yavaş yavaş ustalar kalfalar çalışanlar da şantiyeden çekilmeye başladılar. Yapılan satışların taahhütleri bu şartların yerine getirme şartları ağırlaştı. Belediyeler de nöbetçi vardiya sistemine geçti. Yapı kullanma izni belgesi almak dahi zorlaştı. Ekonomik şartlar ağırlaştı, her şey çok iç içe girdi. Çözüm henüz yok. İstenilen adım atılmış değil. Virüsün seyri de çok önemli. Dolayısıyla önümüzdeki süreç ağır. Toparlamak biraz zaman alacak. Dünya birlik olmak zorunda. Her şeyden önemli olan sağlık. Bir şekilde toparlarız. Şimdi herkes evde kalmalı ve bu korona virüsünün yayılması önlenmeli” diye konuştu.
 

Nihal ÖZKEN

insaatnoktasi.com bir iştiraki ve ticari markasıdır.