Nippon Steel, Şubat ayı için yassı çelik fiyatlarını 144 $ / ton artırdı

Japonya'nın en büyük entegre çelik üreticisi Nippon Steel, karbon çeliği yassı ürün satışlarının fiyatlarını Şubat ayı sevkiyatları için spot pazara ve yeniden haddelemelere yönelik olarak 15.000 Yen / ton (144 $ / ton) artırdı.

Nippon Steel, Şubat ayı için yassı çelik fiyatlarını 144 $ / ton artırdı

Japonya'nın en büyük entegre çelik üreticisi Nippon Steel, karbon çeliği yassı ürün satışlarının fiyatlarını Şubat ayı sevkiyatları için spot pazara ve yeniden haddelemelere yönelik olarak 15.000 Yen / ton (144 $ / ton) artırdı. Salı günü bir şirket yetkilisi, yerel çelik fiyatlarının küresel seviyelere yükselmesini sağladığını doğruladı.

Şirket yetkilisine göre, fiyat artışı Nippon Steel'in sıcak haddelenmiş, soğuk haddelenmiş, asitlenmiş ve galvanizli rulo ve sacları için geçerli olacak ve şirket, son kararı müşterilerine bildirmeye başladı.

"En son fiyat artışı, uzun vadeli sözleşmeli müşterilerimizi etkilemeyecek, ancak genel girdi maliyetleri artıyor ve uzun vadeli anlaşmalar kapsamındakiler de dahil olmak üzere tüm müşteriler zorluklarımızın tamamen farkında olmalı," diye ekledi.

Mysteel Global, son ayarlamayla birlikte, Nippon Steel'in ekim sevkiyatlarından bu yana karbon çeliği yassı ürünlerine toplam 20.000 Yen / ton ekledi.

Nippon Steel, nihai liste fiyatlarını açıklamıyor, ancak 12 Ocak itibariyle, SS400 kalite 1.6 mm kalınlığında sıcak sac (914x1.829 mm) Tokyo'da 76.000 Yen / ton civarında işlem görüyor ve SPCC kalitesinde soğuk sac kesilmiş sac, aynı ebat ve 1 mm kalınlığındaki ürünlerin her ikisi de 2020 sonundan 1.000 Yen / ton artışla 86.000 Yen / tondan veya Ekim ayına göre 3.000 Yen / ton artışla işlem görüyor.

Tokyo merkezli bir tüccar, Nippon Steel'in son hamlesini pek şaşırtmadı, zira yassı çelik talebin istikrarlı bir şekilde toparlanmasına karşı kısıtlı arz ile karşı karşıya kaldı ve alıcılar fiyat artışına karşı sınırlı direnç gösterebilir.

Ancak, "Fiyat artışının derecesine çok şaşırdık, 15.000 Yen / ton önemli, bu da çelik fabrikasının fiyatlarını yükseltmek için büyük bir aciliyete sahip olması gerektiğini gösteriyor" yorumunu yaptı.

"Şirket, spot satışlarını Ocak ayında hali hazırda durdurdu ve spot piyasadaki herhangi bir müşteri, Nippon Steel'in satışlarını Şubat ayında yeniden başlattığında muhtemelen daha yüksek fiyatlar üzerinde anlaşmak zorunda kalacak.  " diye ekledi.

Nippon Steel, uzun vadeli müşterilere ve son kullanıcılara tüm sınırlı tedariklerine ve daha önce imzalanmış olan sözleşmelerin teslimatlarını yerine getirmeye öncelik verdi.

Nippon Steel tarafından 7 Ocak'ta yayınlanan en son veriler, Kasım ayı sonunda Japon çelik üreticileri, rulo merkezleri ve distribütörlerinin karbon çeliği sıcak haddelenmiş, soğuk haddelenmiş ve kaplamalı rulo ve sac stoklarının Nisan ayından bu yana yeni bir düşük seviyeye düştüğünü gösterdi. 2010 veya aylık % 0,7 düşüşle 3,54 milyon tona geriledi.

insaatnoktasi.com bir iştiraki ve ticari markasıdır.