Latin Amerika'daki çelik talebi iyileşmeye başlıyor

Çelik tüketimi en çok Brezilya'da toparlandı...

Latin Amerika'daki çelik talebi iyileşmeye başlıyor

Çelik tüketimi en çok Brezilya'da toparlandı.

Latin Amerika Çelik Derneği (Alacero) tarafından yayınlanan son raporda, Latin Amerika bölgesi Covid-19 salgından etkilenmeye devam ediyor. Sektör, üretimde büyük bir düşüşe tanık oluyor, ancak tüketim hafif iyileşme belirtileri göstermeye başladı.

Bölgesel ham çelik üretimi, bu yıl Haziran ayında 3.648 milyon tonu (Mt), bir önceki aya göre % 3.6 düşüş gösterdi. Bir yıl önceki aynı ayla eşleştirildiğinde, üretim % 29 önemli ölçüde düştü. Bölgesel üretim, Haziran 2019'da 5.174 Mt olarak gerçekleşti. Yılın ilk altı aylık döneminde bölgedeki birikmiş üretim 25.787 Mt olarak gerçekleşti, üretimin 31.847 Mt olduğu 2019'un aynı dönemine göre % 19 daha düşük gerçekleşti.

Çelik tüketimi en çok Brezilya'da toparlandı. Ülkenin çelik tüketimi Mayıs ayında bir önceki aya göre % 20 arttı. En düşük toparlanma, çelik tüketiminin Nisan ayına göre% 14 düşüş kaydettiği Meksika tarafından bildirildi.

Alacero'nun Genel Müdürü Francisco Leal, sektörün önündeki zorlukları yorumlayarak, bölgenin özellikle Çin'den yapılan haksız ithalatlarla mücadeleye ve bölgedeki yerel çelik talebini güçlendirmeye odaklanması gerektiğini kaydetti. 2020'de dünya ekonomisi için tahmin edilen en kötü GSYİH, bölge ekonomilerini desteklemeyecek.

 

insaatnoktasi.com bir iştiraki ve ticari markasıdır.