KOSGEB, KOBİ’lerin İhracat Yapmasını Destekliyor

Ege İhracatçı Birlikleri bünyesinde gerçekleşen ‘’İnternet Reklamları ile İhracatı Arttırmak’’ eğitimine katılan İnvesta Global Danışmalık A.Ş KOSGEB desteğini anlattı.

KOSGEB, KOBİ’lerin İhracat Yapmasını Destekliyor

İnternet Reklamları ile İhracatı Arttırmak- Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) tarafından 12 Kasım 2019 tarihinde, 14.00 – 16.30 saatleri arasında EİB hizmet binasında” İnternet Reklamları ile İhracatı Arttırmak” eğitimi düzenlendi. İnvesta Global Danışmanlık şirketi teknik ekip liderleri Tuğçe Dilruba Coşkun Yurt Dışı Pazar Destek Programı hakkında katılımcılara bilgi verdi.

İhracat Odaklı Çalışan KOBİ’ler Öncelikli

Yenilikçi, teknolojik ve katma değeri yüksek bir ürün üreten, bu ürünü uluslararası pazarlara taşımak isteyen ve ihracat odaklı çalışan KOBİ’ler öncelikli olmak üzere yeni bir vizyon ile bütün KOBİ’lere gerekli destek verilecek.

KOSGEB, yurt dışından ithal edilen ürünleri Türkiye’de yerli ve milli imkânlarla üretecek olan KOBİ’lere 5 milyon liraya kadar destek verecek. KOSGEB’in desteklediği nace kodları var. Bu listede neredeyse yer almayan firma mevcut değil.

İnvesta Global Danışmanlık şirketi teknik ekip lideri Tuğçe Dilruba Coşkun ‘’ şu anda başvuruya açık. Başvuru tarihinden itibaren onlar değerlendirse de değerlendirmese de o başvurunuzu gerçekleştirmiş olursunuz bu yüzden o tarihte geçerli olan ve yayınlanmış uygulama esaslarını baz almaları lazım. Kuvvetle muhtemel öyle olacaktır. Ve o tarihten yani yeni yönetmelik yayınlandıktan sonraki tarihten sonra başvuranlar için o kısıtlamalar geçerli olacaktır. Ben bunun için yılbaşına kadar bir süre öngörüyorum. Sonuç olarak başvurmuş olmak şu an ki şartların hakkını kazanmış olmak demek diye düşünüyorum’’ ifadelerini kullandı.

PİYASALAR