Kardemir’den Milli Destek!

Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR), Türkiye'nin ulusal hareketlerine destek olmaya devam ediyor. Detaylar www.insaatnoktasi.com haberimizde…

Kardemir’den Milli Destek!

Fabrika tarafından yayımlanan son faaliyet raporundaki yönetim kurulu açıklamasına göre, 2019 yılının Türk çelik sektörü için zorlu geçtiği belirtildi.

KARDEMİR ise bu dönemde katma değeri yüksek ürün çeşitliliğiyle mücadelesini sürdürürken, yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Ticaretin en önemli unsurlarından biri istikrardır. Maalesef küresel ticarette son yıllarda çok farklı dalgalanmalar yaşanıyor. Başını ABD'nin çektiği ticaret savaşları tüm ülkelerde ticareti yeniden harmanlarken, Çin'de ortaya çıkan koronavirüs, dünya ticaretinde yeni bir dalgalanmaya kapı açtı. Kredi faizlerinde yaşanan düşüşler ve hükümetimizin aldığı ekonomik tedbirlerle yeni yıla yatırım açısından daha cazip koşullarda girdik. Bunun ekonomide hissedilen canlılığı daha da ivmelendirmesini bekliyoruz.”

Firma, ürün yelpazesine güvenerek, Türkiye’nin milli hamlelerine katkı sunma çabasını şöyle aktardı: “Bunun için verimliliklerimizi ve rekabet gücümüzü artıracak üretim ve yatırım politikasıyla faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. KARDEMİR olarak bizim sektör içindeki farklılığımız ürün yelpazemizdir. Ray ve demir yolu tekeri üreten Türkiye ve dünyanın sayılı üreticilerinden birisiyiz. Kalın kangal ve ağır profil üretiminde Türkiye'nin tek üreticisiyiz. 2019 yılında vizyoner bir yaklaşımla otomotiv ve savunma sanayi sektörlerini hedeflerimiz arasına aldık ve bu sektörlere yönelik birçok yeni çelik kalitesi üreterek kullanıcıların hizmetine sunduk. Bu alanda daha yapacaklarımız var ve gerek Ar-Ge Müdürlüğümüz gerekse oluşturduğumuz çalışma gruplarıyla Türkiye'nin milli hamlelerine daha çok katkı sunacağız."

Açıklamaya göre, yılda 3,5 milyon ton üretim kapasitesi hedefi ile birlikte çevre yatırımlarıyla da yeşil bir KARDEMİR'in oluşturulduğu belirtildi.

insaatnoktasi.com bir iştiraki ve ticari markasıdır.