JSW Ham Çelik Üretimi Düştü

Covid-19 etkisi: Birinci çeyrekte JSW ham çelik üretimi 2.96 milyon tona düştü.

JSW Ham Çelik Üretimi Düştü

Şirket, bazı çalışanların Covid-19'u pozitif olarak test ettikleri için Vijayanagar işlerinde üretimdeki düşüş nedeniyle ortalama kapasite kullanımının Haziran ayında % 76'ya düştüğünü açıkladı.

Mumbai: Cuma günü 12 milyar dolarlık JSW Group'un amiral gemisi işletmesi JSW Steel, bu mali yılın ilk çeyreğinde (Nisan-Haziran) 2.96 milyon ton ham çelik üretimi bildirdi.
Bir önceki mali yılın aynı döneminde (1. Çeyrek) ve 4.24 milyon ton ham çelik üretimi ve Ocak-Mart döneminde (4. Çeyrek) 3.97 milyon ton olduğunu bildirdi.

Şirket, bazı çalışanların COVID-19'u pozitif olarak test ettikleri için Vijayanagar çalışmalarında üretimdeki düşüş nedeniyle ortalama kapasite kullanımının Haziran ayında yüzde 76'ya düştüğünü söyledi.

Yassı haddelenmiş ürün üretimi, ikinci çeyrekte 2.08 milyon ton, ikinci çeyrekte 2.87 milyon ton ve ikinci çeyrekte 2.91 milyon ton olarak gerçekleşti.
Uzun haddelenmiş ürün üretimi, ikinci çeyrekte 0,95 milyon tona karşılık 0,41 milyon ton, ikinci çeyrekte 0,95 milyon ton ve ikinci çeyrekte 1,05 milyon ton olarak gerçekleşti.

JSW Steel, Şubat ayında eyalet hükümeti tarafından yapılan açık artırmalardan sonra Odisha'da dört demir cevheri madeni için tercih edilen teklifçi olduğunu açıkladı.
Bir milyar tondan fazla rezervi olan ve Mart ayında kapatılmadan önce yılda 29,3 milyon tona kadar üretim yapmak üzere faaliyet gösteren Nuagaon, Narayanposhi, Jajang ve Ganua'da madencilik faaliyetleri başladı.


Önceki kiracı, son iki yılda bu madenlerden ortalama 21,65 milyon ton demir cevheri üretti.

JSW Steel, bu madenlerden gelen demir cevheri gereksinimlerinin çoğunu karşılamayı ve böylece cevheri Odisha'daki tüccar madencilerinden tedarik etme bağımlılığını azaltmayı bekliyor.