İzmir Demir Çelik Üretim Faaliyetlerini Düşürdü

Türkiye’de ark ocakları ile üretim yapan firmalar arasında önde gelen kuruluşlardan biri olan İDÇ, Ege’nin ve Türkiye’nin demir-çelik devleri arasında yerini almıştır.

İzmir Demir Çelik Üretim Faaliyetlerini Düşürdü

Türkiye’de ark ocakları ile üretim yapan firmalar arasında önde gelen kuruluşlardan biri olan İDÇ, Ege’nin ve Türkiye’nin demir-çelik devleri arasında yerini almıştır. Tüm dünyayı etkisi altına alan Corona Virüs (COVID-19) salgınının etkilerini azaltmaya yönelik alınan önlemler çerçevesinde Şirket bünyesinde, gerekli görülen İş Sürekliliği Planı yapılarak resmi makamlarca önerilen, çalışanların sağlığına yönelik tedbirler  hakkında bazı kararlar almıştır. 

İzmir Demir Çelik Kap'a yaptığı açıklamaya göre;

'İş Sürekliliği kapsamında, Salgının yarattığı etkiyle siparişlerin azalması ve mevcut stoğun yeterli olması sebebiyle Nervürlü Çubuk Haddehane üretimimizde gündüz vardiyası çalışma düzeninine geçici süre ile ara vererek üretimimizi iki vardiyaya düşürmüş bulunmaktayız. Çubuk Haddehanesi tesisimiz iki vardiya olacak şekilde, Çelikhane ve Orta Profil Haddehane tesislerimiz normal düzeninde üretime devam edecektir.

Salgınının yayılmasının önlenmesi mücadelesi kapsamında çalışanlarımızın sağlığını korumak ve iş güvenliğinin sağlanmasını teminen şirketin zaruri üretim faaliyetlerinin, yasal ve süreli resmi işlemlerin aksamaması için hijyen ve sterilizasyon uygulamaları ve akıllı çalışma yöntemleri kullanılarak ilgili birimler ihtiyaca göre genelgelerde belirtilen kriterler dışında kalan  asgari personel sayısıyla dönüşümlü olarak çalışacaktır. 

Şirketimiz operasyonlarının devamlılığını ve çalışanlarımızın sağlığını tesis ve temin etmek üzere dinamik olan bu sürecin içerisinde, günlük değerlendirmeler yapılarak gerek duyulduğunda kurumsal sosyal sorumluluk anlayışı ile aksiyonlar alınmaya devam edecek ve gelişmeler kamuoyu ile ayrıca paylaşılacaktır.'

insaatnoktasi.com bir iştiraki ve ticari markasıdır.