İthal hurda teklifleri artıyor, artan COVID vakaları endişe kaynağı olmaya devam ediyor

Bangladeş'in yurt içi inşaat demiri teklifleri, aktif COVID-19 vakalarındaki hızlı artışa bağlı olarak kilitlemedeki çalışma saatlerinin azalması nedeniyle hafta boyunca büyük ölçüde sabit kaldı.

İthal hurda teklifleri artıyor, artan COVID vakaları endişe kaynağı olmaya devam ediyor

Bangladeş'in yurt içi inşaat demiri teklifleri, aktif COVID-19 vakalarındaki hızlı artışa bağlı olarak kilitlemedeki çalışma saatlerinin azalması nedeniyle hafta boyunca büyük ölçüde sabit kaldı. Uygulanan kısıtlamalar nedeniyle inşaat faaliyetlerinin sınırlı kalması nedeniyle işlenmiş çelik pazarı yavaşladı.

Dökme hurda piyasası sessizliğini koruyor

Geçen hafta Japonya'dan yapılan toplu bağlantıların ardından, dökme ithal hurda alıcıları şimdilik beklemeyi ve izlemeyi tercih etti. Ancak, Bangladeşli alıcıların Ramazan tatilinden önce stoklarını yeniden stoklamak için pazara geri dönmeleri muhtemeldir.

Steelmint’in haberine göre, Japon menşeli H2 için dökme hurda teklifleri şu sıralar Mayıs ayı kargo sevkiyatları için 460-465 $ / ton CFR Chittagong seviyelerinde teklif edilmektedir. Navlun oranları biraz düştü ve bu da alıcıları piyasada aktif tutabilir. Bir temsilci, "Dökme yükler biraz azaldı, bu da Bangladeşli alıcılar için biraz rahatlama sağlıyor", dedi .

Öte yandan, ABD menşeli toplu kıyılmış teklifler şu anda 470 $ / ton CFR bazında mevcutken, HMS 1 & 2 (80:20) 460 $ / ton CFR Chittagong seviyelerinde gösteriliyor.

Konteynerlerde ithal hurda bağlantıları devam ediyor

"Piyasa duyarlılıkları azaldı. Bu, normalde inşaat projelerinin tamamlanması ve temel ihtiyaçların Ramazan tatilinden önce tamamlanması için en yoğun zamandır. Ancak, hükümet tarafından uygulanan Covid kısıtlamaları nedeniyle pazar yavaşladı." bir hurda alıcısını vurguladı.

Konteynırlanmış hurda teklifleri kuzeye doğru ivmesini sürdürdü. Satıcılar durgun bir pazarda daha yüksek fiyatlar talep ettiğinden alıcılar hurda satın almakta zorlanıyor. Ancak, sınırlı ticaret bildirildi.

Son işlemler ve teklif

Doğrulanan ticarette, İngiltere / AB menşeli kıyılmış ve HMS 1 & 2 (80:20) bu haftanın başına doğru sırasıyla 475 $ / ton ve 455 $ / ton CFR Chittagong bazında Bangladeşli çelik fabrikasına satıldı.
 

Birleşik Krallık / AB menşeli kıyılmış hurdadan yeni teklifler şu anda 480-485 $ / ton CFR seviyelerinden daha yüksek seviyelerde teklif ediliyor, alıcıların yeni slot rezervasyonu yapmak için teklif seviyelerini artırmaları gerekiyor.

Aynı menşeli HMS 1 & 2, 455-460 $ / ton CFR Chittagong seviyelerinde sunuluyor

Büyük üreticilerin yurt içi inşaat demiri teklifleri sabit 

Şu sıralar, büyük üreticilerin inşaat demiri teklifleri Chittagong fiyatları dışında BDT 69.000-71.000 / ton seviyesinde yer alıyor. Dakka fabrikalarının fiyatları 67.000-68.000 BDT / ton exw seviyesinde, sabit. Kütük fiyatları yüksekti ancak satış hacmi çok düşük.

İthal hurda bağlantıları, tatiller öncesinde stokların yeniden stoklanmasında artabilir, ancak COVID kontrolüne yönelik artan kısıtlamalar, üreticiler için endişe kaynağı olmaya devam edebilir.

insaatnoktasi.com bir iştiraki ve ticari markasıdır.