İtalyan Assofermet, AB'yi çelik koruma önlemlerini kaldırmaya çağırdı

İtalyan çelik ticaret birliği Assofermet, Avrupa'daki mevcut ithalat kısıtlamaları nedeniyle çelik arz sıkıntısının durumunun ağırlaştığını gözlemledi.

İtalyan Assofermet, AB'yi çelik koruma önlemlerini kaldırmaya çağırdı

İtalyan çelik ticaret birliği Assofermet, Avrupa'daki mevcut ithalat kısıtlamaları nedeniyle çelik arz sıkıntısının durumunun ağırlaştığını gözlemledi. Bu nedenle dernek, Avrupa Komisyonu'nun 30 Haziran 2021'de sona erecek olan koruma önlemlerini uzatmamasını veya yeniden uygulamamasını istedi.

Dernek, Avrupalı ??tedarikçilerin gerekli miktarda karbon çeliği ve paslanmaz çelik levha sağlayamayacağını, ancak çelik ithalatı ile sağlayabileceğini belirtti.

Avrupa'da işlenen ürünleri küresel pazarda rakipsiz hale getirdi. Fiyatların keskin bir şekilde yükselmesine neden olan gümrük tarifeleri ve teminatlarla kısıtlandı. 

Assofermet, ticari korumacılığın distribütörlere, tek haddehanelere ve son kullanıcılara ciddi mali koşullar getirdiği konusunda uyarıda bulundu. Bu arada, birkaç büyük Avrupalı ??üretici arasında çelik tekeli oluştuğunu ve bu durumun alt şirketlerin çıkarlarına zarar verdiğini söyledi.

Assofermet, 2020'nin ikinci yarısından itibaren aşırı korumacı önlemlerin olumsuz sonuçlarının çokça ortaya çıktığını bildirdi.

insaatnoktasi.com bir iştiraki ve ticari markasıdır.