İngiltere’nin En Büyük Hurda İhracatçıları Üçüncü Taraflardan Alımı Durduruyor

İngiltere’nin önde gelen hurda ihracatçı firmaları Sims Metal Management ve European Metal Recycling (EMR), üçüncü tarafların demir ve demir dışı hurda koleksiyonunu geçici olarak askıya aldı.

İngiltere’nin En Büyük Hurda İhracatçıları Üçüncü Taraflardan Alımı Durduruyor

İngiltere’nin önde gelen hurda ihracatçı firmaları Sims Metal Management ve European Metal Recycling (EMR), üçüncü tarafların demir ve demir dışı hurda koleksiyonunu geçici olarak askıya aldı. Bu, hükümetin COVID-19 ile mücadelesinde 'sosyal mesafeyi' katı bir şekilde uygulama çağrısına yanıt niteliğindedir. Bu arada, endüstriyel müşterilerden gelen yığınlar etkilenmeden devam edecek.

Sims'e göre şirket, önemli hastane ekipmanlarının veya virüsün yayılmasını önlemek için kritik olan diğer araçların üretiminde yer alan imalatçılara hizmet verecek. Şirket, bunun sadece geçici bir önlem olduğunu ve politikalarda gerekli değişiklikleri yapmak için durumu yakından izleyeceğini kaydetti.

Ayrıca EMR, 24 Mart tarihinden itibaren geçerli olmak üzere genel halktan perakende hurda kabul etmeyi durdurduğunu belirtti. Buna göre, sadece kayıtlı EMR işletme hesaplarından materyal kabul edecektir. Ayrıca şirket, sahadaki çalışan sayısını azaltmaya ve malzemenin elle taşınmasını durdurmaya karar verdi.

Sektör katılımcılarına göre, üçüncü taraf teslimatları genellikle toplam demir hurda akışlarının beşte birine kadar olduğu için kararın hurda hacimleri üzerinde önemli bir etkisi olması muhtemeldir.

Diğer bazı demir ve demir dışı hurda geri dönüştürücüler ve ihracatçılar da benzer kontrol önlemleri açıkladılar.

 

insaatnoktasi.com bir iştiraki ve ticari markasıdır.