Hint Çelik Fabrikası Kapasitesini Arttıracak

ArcelorMittal Nippon Steel, Hint Çelik Fabrikası Kapasitesini Artıracak.

Hint Çelik Fabrikası Kapasitesini Arttıracak

Bu yılın Haziran ayında, AMNS Hindistan, R'lerin ilk aşamalı yatırımını ilan etmişti. Paradip Odisha pelet tesisinin kapasitesini artırmak için 2.000 crore yatırım yaptı.


ArcelorMittal Nippon Steel (AMNS) Hindistan, Gujarat eyaletindeki Hazira çelik tesisine büyük yatırım yaptığını açıkladı. Önerilen genişleme tesisin kapasitesini önemli ölçüde artıracaktır.


Şirket basın açıklamasına göre, toplam 25.000 Rs yatırımı yapmayı planlıyor. 2024 yılı sonunda tesisin kapasitesini yılda 8,6 milyon tona (mtpa) çıkarmak için 5.000 crore yatırım yaptı. Bir sonraki aşamada, ilave Rs yatırımı yapılmasını öneriyor: 20.000 crore. Ayrıca, pandemik durum nedeniyle son zamanlarda azalan işletme programından sonra AMNS tesislerinin % 100 kapasiteye geri döndüğünü açıkladı.


Bu, ArcelorMittal Group Başkanı Lakshmi Mittal tarafından, devlet başkanı Vijay Rupani ile yaptığı video konferans sırasında duyuruldu.
Bu yılın Haziran ayında, AMNS Hindistan, R'lerin ilk aşamalı yatırımını ilan etmişti. Paradip Odisha pelet tesisinin kapasitesini artırmak için 2.000 crore. Yatırım, kapasitesini 12 mtpa'ya ikiye katlamayı ve Keonjhar zenginleştirme tesisi Dabuna'nın 5 mtpa'dan 16 mtpa kapasitesini artırmayı hedefliyor.


AMNS India, ArcelorMittal ve Japonya merkezli Nippon Steel Corporation arasında ortak girişimidir.