Çin’in ilk COVID-19 aşı kompleksinin inşaatı tamamlandı

Wuhan, Hubei -Çin'de bir araştırma ve geliştirme laboratuarı ve bir COVID-19 aşı üretim atölyesinden oluşan bir kompleksin inşaatı tamamlandı.

Çin’in ilk COVID-19 aşı kompleksinin inşaatı tamamlandı

Wuhan, Hubei -Çin'de bir araştırma ve geliştirme laboratuarı ve bir COVID-19 aşı üretim atölyesinden oluşan bir kompleksin inşaatı tamamlandı. China State Construction Engineering Corporation (CSCEC) tarafından üstlenilen proje, Sinopharm'ın bir yan kuruluşu olan China National Biotech Group'a (CNBG) bağlı.

Kompleks, COVID-19 aşısı üretmenin yanı sıra patojenik virüs aşılarını inceleyebilir. COVID-19 ilaç ve aşılarının Ar-Ge'si için büyük önem taşımaktadır.

İnşaat Mart ayında Hubei ve Wuhan'daki yerel yönetimin muazzam desteği ile başladı. Çin İnşaat Üçüncü Mühendislik Bürosu, salgının ortasında zorlukların üstesinden geldi ve yüksek standart ve kalitede gereksinimleri karşıladı.

Hızlı bir şekilde iki hızlı değişim hastanesi Huoshenshan ve Leishenshan'ı başarıyla inşa ettikten sonra, Çin İnşaat Üçüncü Mühendislik Bürosu, kompleksi 100 günden biraz daha kısa bir sürede inşa etmeyi bitirerek, insan kullanımı için yüksek bir biyogüvenlik seviyesi aşı üretim atölyesi haline getirdi. Atölye yılda 100 milyondan fazla inaktive COVID-19 aşısı üretebilir. Çin'in COVID-19 aşılarının ölçekli üretimini geliştirmeye yardımcı olacak ve gelecekte büyük ölçekli aşılama için sağlam bir temel oluşturacaktır.

 

insaatnoktasi.com bir iştiraki ve ticari markasıdır.