Çin Nisan Ayından Bu Yana En Büyük Hurda İthalat Kotalarını Onayladı

Maliye için hurda ithalatı konusundaki detaylara ilişkin bildirim Pazartesi günü Çin Katı Atık ve Kimyasallar Yönetimi Bürosu tarafından yayınlandı.

Çin Nisan Ayından Bu Yana En Büyük Hurda İthalat Kotalarını Onayladı

Maliye için hurda ithalatı konusundaki detaylara ilişkin bildirim Pazartesi günü Çin Katı Atık ve Kimyasallar Yönetimi Bürosu tarafından yayınlandı. Bu ithalat kuvvet etkili 1 Temmuz haline gelmiştir yeniden sınıflandırma planına uygun olarak ithalatın kısıtlı kategorisi altında düşmeyecek st , 2020.

Bildirimde, ülkenin 2020 yılında 176.746 ton yüksek kalite bakır hurda, 209.660 ton alüminyum hurda ve 4.990 ton çelik hurda ithalatı için ithalat kotası verildiği belirtiliyor . Bu, cari yıl için dokuzuncu toplu toplu iştir ve üç aydan fazla bir sürede yayınlanan en büyük kotadır. Yeni verilen kotaların ülkedeki hurda arz kıtlığı korkularını hafifletmesi bekleniyor.

Kontenjanlar kuzey Çin'deki Tianjin eyaletinden Güney Guangdong eyaletine verildi.

En son ithalat kotaları, yılbaşından bugüne kadar onaylanmış kotaları 718.500 ton bakır hurda, 693.659 ton alüminyum hurda ve 16.530 ton çelik hurdaya getiriyor .

Ülke hurda metali katı bir atık olarak sınıflandırmayı ve 2020 yılı sonuna kadar ithalatını sıfıra indirmeyi hedefliyor ve bu da yeni standartları karşılayan yüksek kaliteli bakır ve alüminyum hurda ithalatına izin verecek.