Çin'in bazı çelik ürünlere yönelik ayarlamaları yurt içi satışlarını destekleyecek

Çin, 1 Mayıs'tan itibaren pik demir, ham çelik, geri dönüştürülmüş çelik hammaddeleri, ferrokrom ve benzeri ürünlere sıfır ithalat vergileri uygulamaya başladı.

Çin'in bazı çelik ürünlere yönelik ayarlamaları yurt içi satışlarını destekleyecek

Çin, 1 Mayıs'tan itibaren pik demir, ham çelik, geri dönüştürülmüş çelik hammaddeleri, ferrokrom ve benzeri ürünlere sıfır ithalat vergileri uygulamaya başladı. Bu arada, ferrosilikon, ferrokrom ve yüksek saflıkta pik demir ihracat vergileri artırıldı.

Danıştay Gümrük Tarife Komisyonu'na göre, bu hareket, ithalat maliyetlerinin düşürülmesine ve ham çelik üretiminde yurt içi düşüşün desteklenmesine ve dolayısıyla çelik endüstrisinin dönüşümünü ve iyileştirilmesini ve yüksek kaliteli gelişmeyi teşvik etmeye yardımcı oldu.

Endüstri, çelik endüstrisinin aşağı yönlü talebi karşılayabileceğine inanıyordu. Üretim kısıtlamaları çelik arz ve talebinde geçici bir boşluk oluştursa bile, ithalatı artıracak ve stoğu ayarlayacaktır.

Çelik endüstrisi önce Çin'in yerel talebini karşılamalı ve uluslararası ticaret tamamlama ve ayarlamanın bir rolü olacaktır.

insaatnoktasi.com bir iştiraki ve ticari markasıdır.