Bu Paslanmaz Çelik Otomobilleri, Tüm Hafta Görebileceğiniz En Güzel Şey Olabilir!

Paslanmaz çelik bir asırdan fazla bir süredir varlığını sürdürmektedir ve şu anda mutfak eşyalarından inşaat işlerine kadar her şey için kullanılmaktadır.

Bu Paslanmaz Çelik Otomobilleri, Tüm Hafta Görebileceğiniz En Güzel Şey Olabilir!
1930'larda paslanmaz çelik kalitede yine en üst sıralardaydı. Ancak kullanımı da o kadar yaygın değildi, bu da bu alanda çalışan şirketlerin mümkün olan en iyi şekilde reklam yapmaları gerektiği anlamına geliyordu.
 
O zamanlar, Amerika'daki en büyük paslanmaz çelik üreticilerinden biri Allegheny Ludlum Steel (şirket hala var ve Allegheny Technologies olarak adlandırılıyor) idi ve reklama ihtiyaçları vardı. Ve bunu yapmanın en iyi yolu da imajlarını gelişen teknolojilerden biriyle yansıtmaktan geçiyordu.
 
Dahi bir hamle ile Allegheny, paslanmaz çelik otomobiller yapmak için Ford ile bir anlaşma yaptı. Bu boyasız, havalı, dayanıklı ve nihayetinde iyi görünümlü paslanmaz çeliğin ne kadar yenilikçi bir fikir olduğunu göstermenin bir yoluydu.
 
Bu anlaşmanın ilk sonucu parlak gümüş 1936 Ford Deluxe sedan oldu. Bunlardan altısı yapıldı ve çalışma düzeninde olduklarından, önümüzdeki on yıl boyunca çelik şirketinin yöneticileri tarafından yaygın olarak kullanıldılar.
 
Daha sonra, benzer şekilde tasarlanmış 1960 Ford Thunderbird ve 1967 Lincoln Continental Cabrio geldi. Sırasıyla iki ve üç örnek yapılmıştır.
 
Bu otomobillerin ortak noktası, tamamen çelik gövdeler dışında, ilgili dizilerinin standart özellikleri ile donatılmış olmaları, yani sürülebilir oldukları anlamına geliyor. Ve bu sonbaharda, her model hattından biri, açık artırmada inanılmaz bir üçlü oluşturmak için bir araya gelecek.
 
Dünya Çapında Müzayedeciler, "Tarihi Paslanmaz Çelik Trifecta" olarak adlandırılan bu üçlünün satışını yapıyor ve etkinliğin Eylül ayında ABD - Indiana'nın Auburn kentinde gerçekleşmesi planlanıyor. Otomobillerin ne kadar bir tutar karşılığında satılacağı konusunda bir tahmin yok, ancak bu müthiş hikayenin ürünlerinin çok fazla bir miktar tutabileceğini tahmin ediyoruz.

 

insaatnoktasi.com bir iştiraki ve ticari markasıdır.