Baosteel, Çin Otomotiv Sektörü İçin Olumsuz Büyüme Bekliyor

Resmi şirket kaynaklarına göre, Çin’in Baosteel, Çin otomotiv endüstrisinin pozitif büyümeyi göreceğine dair önceki tahmininin artık gerçekleşmesinin mümkün olmadığını düşünüyor. Kallanish, şimdi 2020'de negatif büyüme görmeyi beklediğini belirtti.

Baosteel, Çin Otomotiv Sektörü İçin Olumsuz Büyüme Bekliyor

Araç üreticileri Ocak ayında tatil dönemine girdiği için otomotiv piyasası talebi düşük seviyelerde kaldı. Koronavirüs salgını ile birleştiğinde, bu zayıf talep birkaç ay sürebilir. Önümüzdeki birkaç ay içinde, çelik üreticisinin otomatik sac işi siparişlerin azalmasıyla baskıyı hissedebilir. Ancak Şubat sipariş defteri dolu ve Baosteel Mart satış hedefini tamamlayacağını söylüyor.

Baosteel, yine de yeni enerjili araçlar için iyi beklentilere sahip olduğu konusunda ısrar ediyor. İki tür çelik ürünün yeni imalat, yüksek mukavemetli otomatik sac ve tahıl olmayan elektrikli çelik için odak noktası olacağını öngörüyor. 2019 yılında Baosteel, 200.000 ton / yıl kapasiteli yeni bir yönlendirilmemiş elektrikli çelik üretim hattı eklemeyi planladığını açıkladı. Tesla'nın Şanghay'daki yeni fabrikasına hem otomatik hem de elektrikli çelik tedarik etmeye başladı.

PİYASALAR