ArcelorMittal yüksek fırın karbon azaltımına yeni bir soluk getiriyor

Entegre çelik üreticisi ArcelorMittal, yüksek fırın kullanarak çelik üretiminden karbon yakalamak için endüstriyel ölçekte bir çözüm geliştirmek üzere kapsamlı araştırmalar yapmak üzere yeni bir ortaklığa girdiğini duyurdu.

ArcelorMittal yüksek fırın karbon azaltımına yeni bir soluk getiriyor

Entegre çelik üreticisi ArcelorMittal, yüksek fırın kullanarak çelik üretiminden karbon yakalamak için endüstriyel ölçekte bir çözüm geliştirmek üzere kapsamlı araştırmalar yapmak üzere yeni bir ortaklığa girdiğini duyurdu. Araştırmanın çeliğin üretilme şekline büyük bir dönüşüm getirmesi bekleniyor.

Şirketin Dastur Energy, MN Dastur & Co ve ION Clean Energy ile ortaklığı, yüksek fırın gazından karbondioksit emisyonlarının% 50 -% 70'ini yakalayabilen, yüksek fırın çelik üretim operasyonlarından bir karbon yakalama mekanizması geliştirmeye çalışacak. Araştırma, Indiana'daki ArcelorMittal Burns Harbor çelik üretim tesisinden yürütülecek.

Şirketin basın açıklamasında, karbon yakalama teknolojilerini desteklemek için daha önce açıklanan 72 milyon dolarlık federal fonun bir parçası olarak, projenin ABD Enerji Bakanlığı'ndan (DOE) fon almasının muhtemel olduğu belirtildi.

MN Dastur & Co. CEO'su Atanu Mukherjee, sürecin yenilikçi bir düşük maliyetli karbon yakıt dönüşümü ve karbon yakalama planından yararlanacağını belirtti. ABD dışında projenin, yüksek fırın operasyonlarının hâkim olduğu Hindistan çelik üretim endüstrisi üzerinde önemli bir etkisi olması muhtemeldir.

insaatnoktasi.com bir iştiraki ve ticari markasıdır.