ABD Çelik Fiyatları 2020'de Arttı

Kuzey Amerika yassı ürün 2019'un büyük çoğunluğunda düşüş eğilimindeydi...

ABD Çelik Fiyatları 2020'de Arttı

Kuzey Amerika yassı ürün 2019'un büyük çoğunluğunda düşüş eğilimindeydi. İlk ve üçüncü çeyreklerde haddehane fiyat artış denemelerinin başarısı sınırlıydı - ancak son liste fiyat girişimleri çelik fiyatlarının toparlanmasına yol açıyor. Artan hurda maliyetleri, satın alma faaliyetlerinde ılımlı bir iyileşme ve teslimat sürelerinin biraz uzaması, ABD baz değerlerinde son dönemde yaşanan artışa katkıda bulundu. Mamul çelik ithalatı, Bölüm 232 ticaret önlemleri nedeniyle hala rekabetsizdir.
Çoğu ABD alıcısı, 'fiyat artışını yenmek' amacıyla 2020'nin ilk çeyreğinde teslimat için sipariş verdiğini belirtiyor. Bununla birlikte, gelecek yıl için çeşitli çelik kullanan sektörlerde talep tahminleri ılımlı.
ABD'de kapasite kullanımı yüksek seviyede, yaklaşık yüzde 80 civarında olduğu ve bu eğilimin önümüzdeki yıl da devam etmesi bekleniyor. Bu, yeni tesislerin tanıtımı ile birlikte mevcut tesislerdeki üretim artışının bir sonucudur. Daha sonra, MEPS, ABD'de yıllık ortalama çelik fiyatlarının 2020'de bir önceki yılda görülenlere kıyasla düşeceğini tahmin ediyor.

PİYASALAR