AB Çelik, Selden Sonra Üretime Devam Edecek

AB Çelik, Gary Works Tesisinde gerçekleşen büyük sellerden sonra yüksek fırınları tekrar çevrimiçi hale getirmeye başladı...

AB Çelik, Selden Sonra Üretime Devam Edecek

AB Çelik, Gary Works Tesisinde gerçekleşen büyük sellerden sonra yüksek fırınları tekrar çevrimiçi hale getirmeye başladı.

AB Çelik, Şükran Günü'nden önceki gün şiddetli selden sonra yayılan Gary Works Çelik Fabrikasında faaliyete geçireceği yüksek fırınları restore etmeye başlıyor.

Kuzeybatı Indiana'nın en büyük işverenlerinden biri olan Pittsburgh merkezli çelik üreticisi, çelik üretim operasyonlarını, gelecek haftaya kadar tekrar çevrimiçi hale getirmeyi umuyor.

ABD'li çelik sözcüsü Amanda Malkowski, "27 Kasım’da AB Çelik, Gary Works tesisimizde yüksek fırın operasyonlarımızın yakınında su basmasına neden olan bir servis suyu sızıntısı bildirdi." dedi. "Bir önlem olarak, sorun çözülene kadar çalışanlarımızı, varlıklarımızı ve çevreyi korumak için yüksek fırınları ve çelik üretimini proaktif olarak durdurduk." diyerek devam etti.

Birleşmiş Çelik İşçileri Bölge 7 Direktörü Mike Millsap, sızıntının, fırınlarını ve diğer çelik yapım ekipmanlarını soğutmak için Michigan Gölü suyunu değirmene getiren, büyük bir su borusundan kaynaklandığını söyledi. Otomobiller, ev aletleri ve binalar için çeliğe dönüşen pik demiri yapmak için  Kuzeybatı Indiana'nın göl kıyısında normalde 7/24 yanan yüksek fırınlar, güvenlik önlemi olarak kapatıldı çünkü süper ısıtılmış metalin soğuk suya maruz kalması patlamalara neden olabilir.

Bu olay, akıllara güvenlik önlemlerinin ne kadar önemli olduğunu getirdi.
 

PİYASALAR