Kanada, Stelco'ya Modernizasyon İçin Yüklü Miktarda Yatırım Yaptı

Kapsamlı bir ikinci çeyrek mali sonucunun ardından Stelco ve federal hükümet, Hamilton ve Nanticoke operasyonları için ortaklaşa 400 milyon dolarlık yeni yatırım yaptıklarını açıkladılar...

Kanada, Stelco'ya Modernizasyon İçin Yüklü Miktarda Yatırım Yaptı

Kapsamlı bir ikinci çeyrek mali sonucunun ardından Stelco ve federal hükümet, Hamilton ve Nanticoke operasyonları için ortaklaşa 400 milyon dolarlık yeni yatırım yaptıklarını açıkladılar.

Stelco’nun Burlington Street tesisindeki 14 Ağustos tarihli bir konferansta İcra Kurulu Başkanı David Cheney  konuyla ilgili şunları söyledi: "Bu, Stelco'nun işimizi büyütme, müşterilerimize hizmet etme, yüksek kaliteli çelik üretme, güvenli ve sürdürülebilir bir işletme yönetme ve paydaşlarımıza geri dönüş sağlama hedeflerini gerçekleştirmesine yardımcı olacaktır.“

Federal hükümet, Hamilton ve Quebec operasyonlarına 205 milyon dolarlık modernizasyon programı için geçen Ekim ayında ArcelorMittal'e 49.9 milyon dolar sağladı.

Fon, “Kanada’nın inovasyon performansını artıracak” tüm sektörlerdeki projelere finansal destek sağlayan 1.26 milyar dolarlık stratejik inovasyon fonundan geldi.

Stelco'nun yürüttüğü modernizasyon programı, çelik üretim faaliyetlerinin iyileştirilmesini ve şu anda Kuzey Amerika'da yapılmayan bazı çelikler de dahil olmak üzere yeni nesil çelik üretimi için yapay zeka gibi yeni teknolojilere yatırım yapmayı içeriyor.

Yatırımın hem Hamilton hem de Nanticoke'de 2.200 işi koruyacağını ve 75 yeni iş ekleyeceğini söyledi. 

PİYASALAR