İçinden Otoyol Geçen Bina

Gate Tower binası, Japonya'nın Osaka kentinde bulunan 16 katlı bir ofis binasıdır. Binanın en önemli özelliği, 5 ve 7. katları arasından bir otoyol geçmesi.

71,9 m yüksekliğindeki yapı, betonarme ve çelikten yapılmış ve çatıda bir helikopter pisti ile donatılmıştır. Binanın yapımı 1992 yılında tamamlanmıştır.

Sıra dışı tasarım, toprak sahibi ile Japon hükümeti arasındaki uzlaşmanın bir sonucudur. Toprak sahipleri, binanın bulunduğu toprağı 19. yüzyılın ortalarında satın almış ve yeniden geliştirmek istemişlerdir. Ancak 1983 yılında, hükümet orada bir otoyol planladığı için inşaat izinleri reddedilmiştir. Mülkiyet haklarının sahipleri mülkünden feragat etmeyi reddetti ve Hanshin Expressway Corporation ile yapılan beş yıllık müzakereden sonra, bir uzlaşma sağlandı - yol binadan geçecekti.

Otoyol, binanın 5-7. Katları arasında geçmektedir ve bu katların kiracısı olarak kabul edilmektedir. Yol, bina ile fiziksel temas kurmaz, bunun yerine binanın yanındaki desteklerle tutulan bir köprü olarak geçer ve binayı titreşimden koruyan bir muhafaza yapısı ile çevrilidir.

Bu tarz içerikler için bloğumuzu ziyaret edin!

PİYASALAR