Bangkok’ta 3.9 Milyar Dolarlık “Şehir İçinde Şehir” İnşaatı Başlıyor

Taylandlı holding şirketlerinden biri olan TCC Grubu, Tayland'da şimdiye kadar gerçekleştirilen en büyük özel sektör mülk geliştirme girişiminin (Bangkok'ta 3.9 milyar dolarlık bir yatırım değeri ve 1,8 milyon metrekarelik bir taban alanı) inşa edilmesine başlamıştır...

Taylandlı holding şirketlerinden biri olan TCC Grubu, Tayland'da şimdiye kadar gerçekleştirilen en büyük özel sektör mülk geliştirme girişiminin (Bangkok'ta 3.9 milyar dolarlık bir yatırım değeri ve 1,8 milyon metrekarelik bir taban alanı) inşa edilmesine başlamıştır.

“One Bangkok” kompleksi, biri Güneydoğu Asya'daki en yüksek 10 bina arasında olacak beş ofis kulesinden oluşacak. 60.000 kişiye kadar işçi alabilen 500 şirket, beş otel, 1.359 kat mülkiyeti içeren üç konut kulesi ve “kapsamlı bir alışveriş merkezi” dizisini barındırmaları beklenmektedir.
ABD'li mimar Skidmore, Owings & Merrill tarafından planlanan bölge, şehir merkezindeki Rama IV semtindeki bir alana, Tayland hükümdarlığından 30 yıllığına kiralanan arazide yapılacak. İlk binaların inşaatının tamamlanacağı 2023 yılında yapılar açılacaktır.

TCC Grubu başkanı Charoen Sirivadhanabhakdi, “One Bangkok'un planlanması ve tasarımındaki temel amaç, Bangkok’un Asya’daki ana geçit kenti olma özelliğini arttırmak” dedi.
İnşaat 2017 yılında ilk kez ilan edildiğinde, şirket One Bangkok'u  yeşil alanlı bir “şehir içi şehir” olarak tanımladı. TCC Group, projeyi% 19,9'luk hissesi olan ve aynı zamanda Sirivadhanabhakdi ailesine ait olan Singapurlu emlak şirketi Frasers Property ile yürütmektedir.

PİYASALAR