Armada Groupe Yerli Ürünlerini Dünyaya Tanıtıyor

Yalıtım alanında dünya devi olmuş Armada Groupe tamamı yerli üretim olan Support ve SurPlot yüzer döşeme ayak sistemlerini TurkeyBuild Yapı Fuarı'nda alıcılarına tanıttı...

Armada Groupe Yerli Ürünlerini Dünyaya Tanıtıyor

Yalıtım alanında dünya devi olmuş Armada Groupe tamamı yerli üretim olan Support ve SurPlot yüzer döşeme ayak sistemlerini TurkeyBuild Yapı Fuarı'nda alıcılarına tanıttı. Daha önce Vodafone Park'tan Zorlu Center'a kadar büyük projelerde kullanılan bu yükseltilmiş döşeme sistemi onlarca ülkeye ihraç ediliyor.

Yalıtım sektöründe dünyanın bir çok ülkesiyle ticarette bulunan Armada Groupe, Türkiye'de ve dünyada özellikle bilinmiş ve dev projelerde kullanılan Support ve SurPlot yükseltilmiş döşeme sistemlerini Yapı Fuarı'nda tanıttı. İnsaatnoktasi.com olarak bizim de 6. Salon'da yer aldığımız fuarda Armada Groupe bu yerli sistemleriyle göz boyadı.

Fuarda yoğun ilgi çeken ürünler hakkında bilgi veren Armada Groupe Peyzaj Mimarı Eylül Öztoprak projenin kullanım alanları ve özellikleri hakkında bazı teknik bilgileri paylaştı. Mimar Eylül Öztoprak; Support ve SurPlot yüzer döşeme ayak sistemlerinin tamamen Türk üretimi olduğunu vurgulayarak, "Genellikle dış mekanlarda kullanılan bu sistemler teraslardan bahçelere havuz sistemlerinden stadyuma kadar bir çok alanda hayata geçiriliyor. SurPlot 3,5 cm'den başlayarak 1 metre 30 cm seviyesine kadar yükselirken 1 ton ağırlığa kadar kaldırılabiliyor. Support yüzer döşeme ayak sistemi ise 1 ton 200 kilo ağırlığa kadar taşıyabiliyor. Her iki yükseltilmiş döşeme ayakları da geri dönüşümlü plastikten üretiliyor." dedi.

Demonte sistemle büyük fark yaratıyor
Bu zamana kadar Support ve SurPlot yükseltilmiş döşeme sisteminin Vodafone Park, İstanbul Havaalanı, Zorlu Center, Ataşehir Belediye Binası, Beşiktaş Deniz Müzesi ve Bursa Kent Meydanı AVM gibi birçok projede kullanıldığını ifade eden Öztoprak, "Üzerine taş, ahşap, seramik koyularak kullanımı oldukça çeşitli uygulamaya sahip olan bu ürün derz aralarında dolgu malzemesi olmadan hayata geçirilir. Demonte bir sistemle uygulamaya geçen yani yere monte edilmesine gerek olmayan sistem kullanılan bu ürünlerin altından kablolama ve elektrik tesisatı da geçilebilir." ifadelerini kullandı.

Ürünlerini toplam 65 ülkeye ihraç ettiklerini vurgulayan Öztoprak özellikle yerli üretim olan Support ve SurPlot'un yurt dışı pazarında oldukça yoğun ilgi gördüğünü söyledi. Rusya'dan Almanya'ya, Fransa'dan Amerika'ya, Macaristan'dan Ukrayna'ya kadar birçok ülkeyle işbirlikleri olduğunu söyleyen Öztoprak bu ürünlerinin yanı sıra Hollanda'dan ithal ettikleri yeşil çatı, yeşil teras ve Fransa'dan ithal ettikleri Desjoyaux havuz sistemlerinin de Türkiye distribütörlüğünü üstlendiklerini açıkladı.

Yeşil çatı ve yeşil duvar sistemlerinde Sedum bitkisi kullandıklarını söyleyen Desjoyaux Pools Peyzaj Mimarı Elif Çağla Kızıltaş, normal yeşil çatı uygulamalarından farklı olarak binaya daha az yük bildirimi yaptıklarını söyledi. Sedum bitkisinin sığ köklenme yapmasından kaynaklı olarak kasetin dışına çıkmadığını söyleyen Mimar Kızıltaş topraksız bitki kullanılmasının ağırlık olarak da büyük avantaj yarattığını söyledi.

Desjoyaux Havuz Sistemleri hakkında da bilgi veren Kızıltaş, havuzlarda büyük alana sahip olan mekanın odalara bu sistemle ihtiyaç olmadığını vurguladı. Duvar ve beton zemininin aynı anda betonla kaplandığını söyleyen Kızıltaş bu yöntemle su kaçağının önlenmiş olduğunu ifade etti. Ürüne fuarda da yoğun ilgi gösterildiğini ifade eden Kızıltaş, Desjoyaux havuz sistemlerinin deprem gibi sismik hareketlerde havuz duvarlarının aşınmasını engellemesiyle ön plana çıktığını ifade ederek sözlerini sonlandırdı.

PİYASALAR