Reklam
Reklam
2.400,24 TL BIST 100 BIST 100
17,22 $ USD USD
€17,55 EUR EUR
€1,02 EUR/USD EUR/USD
23,85 TL Faiz Faiz
104,40 $ Petrol(brent) Petrol(brent)
3,33 $ Bakır(lb) Bakır(lb)
19,15 $ Gümüş(ons) Gümüş(ons)
112,80 $ Demir Cevheri (CME) Demir Cevheri (CME)
370,00 $ Gemi Söküm Gemi Söküm
968,00 TL Altın(gr) Altın(gr)

Yapı Fuarı, İstanbul'da 157 ülkeden 45 bin ziyaretçi ağırladı

Yapı, inşaat malzemeleri ve teknolojileri alanında dünyanın en büyük fuarından olan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’a, 60 ülkeden yatırımcı ve satın alma profesyonelini katıldı.

Yapı Fuarı, İstanbul'da 157 ülkeden 45 bin ziyaretçi ağırladı

Yatırımcı, satın alma profesyoneli ve katılımcıların büyük ilgi gösterdiği, yoğun iş görüşmeleri sonucunda tarafların oldukça memnun ayrıldığı Yapı Fuarı’nın 45’incisi için, bu yıl fuarda yer alan 320 katılımcının tamamı şimdiden yerini ayırttı. Bu gelişme ile Yapı Fuarı, bir sonraki yıl için gerçekleştirilen katılımcı rezervasyon rakamı açısından rekora imza attı.

Geçtiğimiz yıl 43’üncüsü düzenlenen, 1 milyar avroya yakın iş hacmi oluşturan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, 23-26 Mart tarihleri arasında küresel yapı ve inşaat sektörünün tüm temsilcilerini İstanbul’da buluşturdu. Fuarda, 17 ülkeden 320 katılımcı 200’den fazla ürün grubu sergiledi.

Bir önceki yıla göre ziyaretçi sayısını yüzde 171, yabancı ziyaretçi sayısını ise yüzde 191’in üzerinde artıran küresel iş birliği ve bilgi paylaşım platformu Yapı Fuarı, 8 bin 232’si yabancı olmak üzere 157 ülkeden toplam 45 bin 731 ziyaretçiyi İstanbul’da ağırladı.

400’ün Üzerinde Yabancı Alıcı Yeni İş Birlikleri İçin Yapı Fuarı’ndaydı

Fuar, yoğun katılımcı ve ziyaretçi ilgisinin yanı sıra yabancı satın alma profesyoneli ve yatırımcıların da odağındaydı.

Üst düzey, güçlü karar vericiler Hyve Grup tarafından Türkiye’ye “VIP Hosted Buyer” programı kapsamında davet edildi. Kanada, Şili, Danimarka, Fransa, Almanya, İrlanda, İspanya, İsviçre, Katar, Birleşik Krallık ve Yunanistan başta olmak üzere fuarda, 60 ülkeden 400’e yakın satın alma profesyoneli ve yatırımcı, yeni iş birliği fırsatları için yerli iş ortakları ile görüştü.

Buluşmalar hem fiziksel hem de çevrimiçi iş birliği platformu Hyve Connect aracılığı ile gerçekleştirilirken, fuar, küresel yapı ve inşaat sektörü için güçlü bir geri dönüş sinyali verdi.

Sektörde Değişimin Odak Konuları: Enerji, Çevre ve Sürdürülebilirlik

Profesyonellere sunduğu iş birliği ve bilgi paylaşımı imkanları ve düzenlediği etkinliklerle sadece Türkiye ve bölge için değil, dünya için de sektörün gidişatını etkileyen Yapı Fuarı, enerji, çevre ve sürdürülebilirlik konularına odaklanırken, yine sektörün geleceğine yön verdi.

Yapı Fuarı ev sahipliğinde gerçekleştirilen, bu yıl ilk kez fiziksel olarak düzenlenen ZeroBuild Summit’22 – Uluslararası Sıfır Enerji Binalar Zirvesi, “Change Starts Here!” (Değişim Burada Başlıyor!) sloganı ile gerçekleşti.

Yapı Fuarı’nın ilk gününden son gününe kadar yoğun bir program akışında gerçekleştirilen Uluslararası Sıfır Enerji Binalar Zirvesi, 4 gün boyunca 16 oturumda 100’e yakın yerli ve yabancı konuşmacıyı ağırladı.

Türkiye’nin 2053 Net Sıfır Emisyon taahhüdünün gerçekleştirilmesi adına, ekonominin taşıyıcı sektörleri arasında yer alan yapı, inşaat malzemeleri ve teknolojileri sektörüne düşen görevler detaylıca konuşuldu. Sektör profesyonellerinin yanı sıra, akademiden önemli isimlerin yer aldığı zirvede; ısıtma, soğutma, aydınlatma gibi bir yapının ihtiyaç duyduğu tüm alanlarda çok düşük miktarda enerjiye ihtiyaç duyan, bu ihtiyacı yenilenebilir enerji kaynaklarından temin eden Sıfır Enerji Binalar’ın Türkiye, bölge ve dünyadaki potansiyel uygulama alanları, örnek uygulamaları ve küresel ekonomi ve çevresel faydalar detaylandırıldı. 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı

Bu içeriğe sadece +plus aboneler erişebilir.

Piyasalara dair düşüncelerinizi paylaşmak ve daha fazla yoruma ulaşmak için hemen ABONE OLUN!
ABONE OLUN Zaten bir hesabınız varsa Oturum Açın

En çok okunan haberler

Japonya'nın otomobil üretimi Mayıs'ta düştü

5 Temmuz 2022 Salı

Bu hafta küresel piyasalarda yoğun veri trafiği takip edilecek

2 Temmuz 2022 Cumartesi

"Dünyadaki dönüşümde en büyük etken enerji”

2 Temmuz 2022 Cumartesi

Ticari kredide döviz şartı, 300 civarında şirketi kapsıyor

2 Temmuz 2022 Cumartesi

Asgari ücret kararı Resmi Gazete'de

1 Temmuz 2022 Cuma
Medya Partneri Olduğumuz Etkinlikler
İzleme Listesi
Genişlet
İzleme listeniz boş

Favori emtialarınızı hızlı erişim için ekleyin ve son fiyat değişim haberlerini kaçırmayın.


Takip ettiğiniz haber kategorisi bulunmuyor
Bildirim Tercihlerini Düzenle
E-Bülten Aboneliği
En güncel haberleri ve günlük demir fiyatlarını e-posta ve sms olarak almak için kayıt olun.
Geri Bildirim
Şimdi Plus Abonesi Olun!
3 gün ücretsiz deneyin!
Şimdi Abone Olun
Tarafsız Fiyatlar
Haberdar Olun
İl Demir Fiyatları
Yorumlar ve Analizler
Şimdi Abone Olun