SZUTEST UYGUNLUK DEĞERLENDİRME A.Ş.

SZUTEST UYGUNLUK DEĞERLENDİRME A.Ş. GÖZETİM VE SURVEY FİRMALARI

Tatlısu Mahallesi, Akif İnan Sk. No:1 İSTANBUL/ÜMRANIYE 

Hakkında

Şirketimiz, Türkiye’ nin Avrupa Birliğine tam üyelik için müzakerelere başladığı 2005 yılında Istanbul’ da kurulmuş ve faaliyete geçmiştir. Müzakere sürecinde ilk açılan fasıllardan olan Malların Serbest Dolaşımı başlıklı AT müktesebatı kuruluşumuzun varlık nedeni ve halen ana faaliyet konusunu olmuştur.

Bu başlıkla, üye ülkeler tarafından Topluluk iç pazarına sunulan sanayi ürünleri ile belirli kurallar çerçevesinde Topluluğa ithal edilen üçüncü ülke sanayi ürünlerinin herhangi bir teknik engelle karşılaşmadan Topluluk dâhilinde serbest dolaşıma girmesi hedeflenmektedir. Bu hedefin sağlanabilmesi için, Yeni Yaklaşım Direktiflerinin Uygulamasına ve Uygunluk Değerlendirme Kuruluşlarının faaliyetlerine büyük ihtiyaç vardır. Bu ihtiyacı bugüne kadar elinden gelenin en iyisiyle gidermeye çalışan şirketimiz Çek Cumhuriyeti’ nin 15 Direktifte Onaylanmış Kuruluşu olan Strojirensky Zkusebni Ustav s.p.‘ nin tam ve tek yetkili temsilcisi olarak faaliyete geçmiştir.

2007 yılından itibaren kendi akreditasyon ve notifikasyonlarına sahip olmaya başlayan kuruluşumuz şu anda;

TS EN ISO/IEC 17020 standardına göre A Tipi Muayene Kuruluşu, TS EN ISO/IEC 17065 standardına göre Ürün Belgelendirme Kuruluşu ve TS EN ISO/IEC 17024 standardına göre Personel Belgelendirme Kuruluşu olarak Türk Akreditasyon Kurumu-TÜRKAK tarafından, TS EN ISO/IEC 17021 standardına göre Sistem Belgelendirme Kuruluşu olarak Türk Akreditasyon Kurumu-TÜRKAK ve International Accreditation Services-IAS tarafından akredite edilmiştir. SZUTEST Laboratuvarları Türk Akreditasyon Kurumu-TÜRKAK ve International Accreditation Services-IAS tarafından akredite edilmiştir. (TÜRKAK Akreditasyon kapsamlarına https://secure.turkak.org.tr/kapsam/search ve IAS Akreditasyon kapsamlarına https://www.iasonline.org/search-accredited-organizations-2/ adresinden erişilebilmektedir.)

SZUTEST; Avrupa Komisyonu CE işareti uygunluk değerlendirme hizmetleri gerçekleştirmek üzere 2195 kimlik numarası ile Onaylanmış Kuruluş olarak yetkilendirilmiştir. SZUTEST’ in Onaylanmış Kuruluş yetki kapsamına Avrupa Birliği resmi internet sitesi http://ec.europa.eu/growth/tools-databases/nando/  adresinden erişilebilmektedir.

SZUTEST; T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşu,  T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü Başkanlığı tarafından Yetkilendirilmiş İş Hijyeni ve Ölçüm Test ve Analiz Yapan Laboratuvar, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Asansör Periyodik Kontrolleri A Tipi Muayene Kuruluşu ve T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından Uluslarası Gözetim Şirketi olarak yetkilendirilmiştir.

Kurulduğu ilk günden itibaren, Türk sanayicisinin yanında olup üreticilerimizin tüm sertifikasyon , test ve gözetim hizmeti ihtiyaçlarını karşılamaya çalışarak, ülkemizin önde gelen kuruluşlarının tercih ettiği belgelendirme ve uygunluk değerlendirme kuruluşu olmayı başarmıştır.

Vizyonu doğrultusunda, şirketimiz ilk günden itibaren ülkemiz dışında da varolmaya çalışmış ve halen dünya pazarlarında çok başarılı çalışmalara imza atmıştır.

Szutest uygunluk değerlendirme faaliyetlerini talep edildiği taktirde tüm dünya ülkelerinde gerçekleştirebilmektedir.

Firma Bilgileri

Ürünler

Mesaj Gönder


Bizi takip edin

insaatnoktasi.com bir iştiraki ve ticari markasıdır.