PROTO PROFESYONEL TOHUM TARIMSAL ÜRÜNLER PAZARLAMA TİCARET VE TURİZİM LİMİTED ŞİRKETİ

PROTO PROFESYONEL TOHUM TARIMSAL ÜRÜNLER PAZARLAMA TİCARET VE TURİZİM LİMİTED ŞİRKETİ TARIM VE HAYVANCILIK

Yenidumanlar Mah. 1.Cadde 155.Sok No: 35 Aksu - ANTALYA ANTALYA/AKSU/ANTALYA

Hakkında

Proto Tohum 2000 yılında SEMİNİS Sebze tohumları A.Ş. grubuna bağlı 1934 yılında Hollanda'da kurulmuş olan BRUINSMA seeds firmasının Türkiye distribütörlüğünü alarak kurulmuştur. Bruinsma, öncelikli olarak sera ürünlerine ağırlık vermektedir. Bunların başında hıyar, domates, biber, patlıcan, kavun, kabak ve marul gelir. Dünyanın en önemli sera üretim merkezlerinde faaliyet göstermektedir. Ülkemizin ilk hirbit sera hıyarı olan MARAM F1 çeşidini ülkemiz üreticisine sunmuştur. Alanında öncü olan BRUINSMA, diğer ülkelerdede bu rolü üstlenmiştir.

Örneğin; Batı Avrupa ilk hibrit domates çeşidi olan SINGLE CROSS çeşidiyle birlikte ilk Hibrit Beef Domatesini de piyasaya sürmüştür. Dünyanın en büyük sebze tohum firması olan SEMİNİS grubuna 1994 yılında katılmıştır. Bu sayede, çok zengin bir gen havuzuna kavuşmuştur. 2005 yılında SEMİNİS tamamen MONSANTO COMPANY’ye bağlı bir şirket olmuştur. Çok zengin gen havuzunun yanı sıra yuksek teknolojiye kavuşmuştur.

Proto Tohum, içinde bulunduğu MONSANTO COMPANY grubunun Vizyon ve Misyon'unu benimsemiştir.

Biz bilinci ile, insan onur ve önemini her şeyin önünde tutarak ve güven vererek toplam kalitemizi geliştirmektir.

Proto Tohum’un tüm ilişkilerinin temelinde güven ve inanç yatar.

Bunun kaynağını tüm bireylerin kendilerine, çalışma arkadaşlarına, Şirket bünyesinde yapılan işlere karşı duydukları güven ve inanç sağlamaktadır.

Şirketimizde çalışan insanlar şirket için için en değerli varlıklardır.

Şirketimizde bulunan yöneticiler ve çalışanlar birbirlerine karşı güven duyguları içinde, sorumluluklarının bilincinde, yalnız kendileri için değil kurumları ve çevreleri için de güven vererek özveri ile çalışan insanlardır.

Şirket içinde yer alan her birey, yaptığı işi en iyi, en doğru, en güzel nasıl yaparım diye düşünür ve mükemmele ulaşmak için çaba harcar. Kendisini geliştirirken çevresindekileri ve içinde bulunduğu kurumu da geliştirilmek onun için yaşam biçimidir.

Şirketimizde çalışan bireyler birbirlerinden görev ve sorumlulukları açısından farklı olmakla beraber; onur, anlam ve insan hakları yönünden eşittirler.

Proto Tohum ,Profesyonel anlayışla genç, dinamik kadrosu ve ülke çapındaki organizasyonu ile geçmişten gelen deneyim ve tecrübeyle kazanılan en son yenilikleri Türk çiftçisine sunma gayreti içerisindedir. Bu amaçla; ülkemiz pazarına uygun olan tohum çeşitlerinin adaptasyon ve tanıtım denemeleri yapmakta, getirisi yüksek uygun çeşitleri üreticimize sunmak ve üretimi yapılan çeşitlerimizle ilgili teknik bilgi akışını üreticimize sağlamaktadır.

Proto Tohum 2002 yılında Sürde Tarım Ltd.Şti.'ni kurarak ülkemizde patates tohumculuğu faaliyetine başlamıştır. Sürde Tarım Fransa da yerleşik 3 adet araştırma istasyonu ve 7 adet patates tohumcusu şirketler ve kooperatiflerin yanı sıra Almanya dan 1 firma ve Avusturya dan çalışmaktadır.

Firma Bilgileri

Ürünler

Tohum

Mesaj Gönder


Bizi takip edin

insaatnoktasi.com bir iştiraki ve ticari markasıdır.