NASUH  BOZTEPE ORTAK  İŞ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ BİRİMLERİ TİC. LTD. ŞTİ.

NASUH BOZTEPE ORTAK İŞ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ BİRİMLERİ TİC. LTD. ŞTİ. ORTAK SAĞLIK VE GÜVENLİK BİRİMLERİ

ÇAYBAŞI MAH. BURHANETTİN ONAT CAD. 1372 SOK. H. ALİ ÖRS APT. NO: 18/A ANTALYA/MURATPASA


Hakkında

NBO ( Nasuh Boztepe Ortak İş Sağlığı ve İş Güvenliği Birimleri LTD. ŞTİ.) 27320 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan yönetmeliğine göre kurulmuştur. 
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesindeki İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü denetiminde faaliyet göstermek üzere yapılanmış, Özel Hukuk Tüzel Kişisidir. 
4857 Sayılı iş kanunun 77. maddesinde; İşverenler, işyerlerinde İş sağlığı ve Güvenliğinin sağlanması için gerekli her türlü önlemi almak, araç ve gereçleri noksansız bulundurmak işçilerde, İş sağlığı ve Güvenliği konusunda alınan her türlü önleme uymakla yükümlüdür. 
İşverenler işyerinde alınan İş sağlığı ve Güvenliği önlemlerine uyulup uyulmadığını denetlemek, işçileri karşı karşıya bulundukları mesleki riskler, alınması gerekli tedbirler, yasal hak ve sorumlulukları konusunda bilgilendirmek ve gerekli İş sağlığı ve Güvenliği eğitimini vermek (07.04.2004 Tarih ve 25426 sayılı yönetmelik) zorundadırlar. 4857 Sayılı iş kanununda; Asıl işveren Alt işveren ilişkisi içindeki iş yerlerinde meydana gelebilecek iş kazalarında; Yasa, yönetmelik ve tüzüklerdeki maddelerde, direkt olarak Alt işverenle birlikte Asıl işveren (idare) de sorumlu tutulmaktadır. 
4857 Sayılı iş kanunun 85 maddesinin birinci fıkrasına ek olarak; ağır ve tehlikeli işlerde çalışanların, çalıştığı işle ilgili mesleki eğitim alma zorunluluğu getirilmiştir. 
Yukarıdaki açıklamalarımızdan Nasuh Boztepe Ortak İş Sağlığı ve İş Güvenliği Birimleri olarak 4857 Sayılı iş kanununa tabi çalışanlara; İş Sağlığı ve Güvenliği eğitim usulleri yönetmeliğine göre ve mesleki tehlikelere karşı ortaya çıkabilecek riskler konusunda bilinçlendirme eğitimi verilmesi ve bunun belgelendirmesini (Alt işveren çalışanları da dahil) sağlamaktır.İş sağlığı ve Güvenliği mevzuatına uygun olarak, işyerinde yapılan bütün çalışmaları değerlendirerek risk raporu hazırlayarak aksiyon planı oluşturmaktır. İşletmede bulunan ekipmanların periyodik kontrollerini yaptırarak raporlandırmaktır.(Paratonerin yıllık kontrolü, basınçlı kaplar, forklifler, kaldırma araçları, topraklamalar, yangın tatbikatı, acil durum planı, ortam ölçümleri; gaz, toz, gürültü, ışık, nem vs.) 
Çalışmalarınızda iş kazaları ve mesleki hastalıkların önlenmesi, işyerinde İŞ GÜVENLİĞİ KÜLTÜRÜNÜN YERLEŞTİRİLMESİ VE GELİŞTİRİLMESİ için, sorumluluklar karşısında cezai yaptırımlarla karşılaşmamak için Nasuh Boztepe Ortak İş Sağlığı ve İş Güvenliği Birimi olarak işletmelere hizmet vermektedir.

Nasuh Boztepe İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisi olarak mezun olduktan sonra İTÜ Çevre Sağlık ve Teknolojisinde çalıştı. Daha sonra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda İş Güvenliği Müfettişi , İş Güvenliği Müfettişleri İstanbul Grup Başkanı, İş Teftiş İstanbul Grup Başkan Yardımcısı görevinde bulundu.1987 yılından beri Antalya’da iş hayatına devam eden Nasuh Boztepe A sınıfı İş Güvenliği Uzmanı ve İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Eğitici Belgesine sahip olarak birçok şirkette iş sağlığı ve iş güvenliği ile ilgili risk analizleri , kaza analizleri ve eğitim çalışmaları yapmıştır.
Mahalli ve ulusal basında mesleki konularda yazıları ,mahalli radyo ve televizyonlarda birçok konuşmaları olmuştur.
Nasuh Boztepe birçok sivil toplum kuruluşunda, vakıf ve dernekte görev yapmaktadır. Antalya Golf İhtisas ve Spor Klubü Başkanlığı yapmaktadır.

Firma Bilgileri

Ürünler


Mesaj GönderBizi takip edin


insaatnoktasi.com bir iştiraki ve ticari markasıdır.