DELPHİ OTOMOTİV SİSTEMLERİ DİZEL GRUBU

DELPHİ OTOMOTİV SİSTEMLERİ DİZEL GRUBU OTOMOTİV

ESBAŞ Yalçın Yolu No:11 Parsel:171 Gaziemir – İzmir İZMİR/GAZIEMIR 


Hakkında

İngiliz otomotiv ekipmanları üreticisi Delphi, Türkiye’de 1989 yılından beri faaliyet göstermektedir. Türkiye'de araç üreticilerine hizmet etmenin yanı sıra, tüm Delphi Türkiye tesisleri Avrupa, Orta Doğu ve Asya'daki müşterilerine tedarik için güzel bir konumda bulunmaktadır. Türkiye'nin kaliteli ürünlerinin önemli bir bölümü Birleşik Krallık, İsveç, Almanya, Belçika, Fransa ve İspanya'daki OEM’e (orjinal ekipman üreticileri)  ihraç edilmektedir.  Ege Serbest Bölgesi’nde faaliyet gösteren Delphi Otomotiv Sistemleri A.Ş, Avrupa’daki beşinci teknik merkezini İzmir’de açmıştır.

İzmir’de yürüttükleri Ar-Ge çalışmaları ile yolcu araçları, hafif ve orta sınıf ticari araçlar için dizel yakıt enjeksiyon ekipmanları geliştirmektedir. Otomotiv elektroniği ve sistem mühendisliği alanlarında 2016 yılında gerçekleştirilecek olan büyük bir yatırım ve istihdam planı kapsamında hem mühendislik içeriği, hem de kapasite olarak genişletmeyi ve geliştirmeyi planlamaktadır.

Avrupa’da mühendislik ücretlerinin yüksek olması hem ekonomik, hem de çok kaliteli bir mühendis kadrosu olan İzmir’i Delphi için Ar-Ge ve Ür-Ge üssü haline getirmiştir. Maliyet ve verimlilik avantajını kullanarak, hem üretim hem de mühendislik alanında İzmir’e daha fazla iş getirme konusunda isteklidir.

“Yüksek basınç altında ve ağır çevre koşullarında çalışan ürünlerin geliştirilmesi ve endüstriyelleştirilmesi amacıyla mekanik, hidrolik, test ve otomasyon sistemleri üzerinde uzmanlaşan Ar-Ge birimimizde makine, elektronik, malzeme, havacılık gibi temel mühendislik dallarından 2014 Eylül ayı itibari ile toplam 100 mühendisimiz var. Yenilikçi ve katma değeri yüksek ürünler geliştiriyoruz. Tamamen İzmirli mühendislerin imzasını taşıyan ürünlerimiz var. En son geliştirdiğimiz bir ürünle Audi ile anlaştık. Bunun gibi birçok ürünümüz var”

Delphi Fabrika Müdürü
MESUT KÖSEOĞLU

 

Firma Bilgileri

Ürünler


Mesaj GönderBizi takip edin


insaatnoktasi.com bir iştiraki ve ticari markasıdır.