ALBOND - SİSTEM METAL YAPI VE REKLAM MALZEMELERİ SAN. TİC. A.Ş.

ALBOND - SİSTEM METAL YAPI VE REKLAM MALZEMELERİ SAN. TİC. A.Ş. ALÜMİNYUM DOĞRAMA

Hatip Mahallesi Ali Osman Çelebi Bulvarı No:140 Çorlu - Tekirdağ TEKİRDAĞ/ÇORLU 

Hakkında

Sistem Metal Yapı ve Reklam Malzemeleri San. Tic. A.Ş. yaklaşık 50 yıldır faaliyet gösteren Sistem Grup bünyesinde 2002 yılında kurulmuş olup, ana faaliyet alanı Alüminyum kompozit panel üretmek ve pazarlamasını yapmaktır. 

Sistem Grup bünyesinde kurulan Sistem Metal Fransa menşeili Alcoa firmasının distribütörü iken, 2004 yılında Alüminyum Kompozit Panel yatırımını yapmış ve 2005 yılı Mayıs ayı içerisinde de kendi üretim tesislerinde üretime başlamıştır. 

Sistem Metal bünyesinde üretilip pazarlanan ana ürün, dış cephe kaplama malzemesi olarak kullanılan Alüminyum Kompozit Panellerdir. Ayrıca Sistem Metal açık hava reklam sektöründe, benzin istasyonlarında, , mağaza ve dükkan cephe düzenlemelerinde, bankalar ve otomobil firmaları gibi yerli ve uluslar arası birçok firmanın kurumsal kimlik çalışmalarında kullanılacak özellikte kompozit panel üretim ve satışını yapmaktadır. Bütün Dünya’da akaryakıt istasyonları bulunan SHELL firmasının özel boyalı (aynı panel üzerinde çift renkli) alüminyum kompozit panel tedarikçisi olan Sistem Metal 25-30 yıllık bir Japon markası ile birlikte bu başarıyı elde etmiş, kalite standartlarını ve ürün kalitesini bu düzeyde kabul ettirmiş tek Türk firması olmanın haklı gururunu taşımaktadır. 

2010 yılında inşaatı tamamlanan yeni fabrika binasında 14.000 m²’lik kapalı alan içinde Alüminyum Kompozit Panel üretimini başarıyla sürdüren Sistem Metal başta Avrupa ülkeleri (İspanya, İngiltere, İtalya, Fransa, Almanya, Polonya) olmak üzere Dünya’nın birçok ülkesine ihracat yapmaktadır. Sistem Metal kurulduğu günden bugüne Türkiye`nin kendi sektöründe öncü ve lider firması olarak hızla ilerlemekte, yeni yatırımlar ile bunu sürdürmektedir. 2011 yılı başlarında üretime alınan yeni üretim hattı ile birlikte kapasitesini yıllık 4,5 milyon m2 ‘ye çıkaran Sistem Metal sektörün en büyük üreticisi olarak farklı yangın sınıflarında kompozit paneller(B1, B2) ile üretimlerine devam etmektedir. 

Sektörün talep ettiği temel kalite belgelerine sahip olan şirketimiz bölgesel özellikleri dikkate alınarak gerekli sertifikaların alımını da sağlamıştır. 

Sistem Metal kalite sistemi kurma faaliyetlerine 2006 yılı sonlarında başlamış, kısa süre içinde Mayıs 2007’de TUV firması tarafından TS EN ISO 9001: 2000 Standardına göre kurulmuş olan kalite sistemi belgelendirilmiştir ve 2009 yılında Kalite Sistemini güncelleyerek TS EN ISO 9001: 2008 versiyonuna yükseltmiştir.

Firma Bilgileri

  • B.Aykut İŞCAN
    Satış Müdürü

Ürünler

MADEN,METAL,ALÜMİNYUM

Mesaj Gönder


Bizi takip edin

insaatnoktasi.com bir iştiraki ve ticari markasıdır.