ELİDAŞ

ELİDAŞ DERNEKLER

Belevi Mahallesi Kozpınar mevki No:17 Selçuk / Izmir İZMİR/SELÇUK 

Hakkında

1.     04.01.2011 tarihinde Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk faaliyeti yapmak üzere İzmir Ticaret Borsası öncülüğünde 19 tüzel kişi ortak tarafından kurulmuştur.

2.     Yetkili sınıflandırıcı ve lisanslı depo faaliyet izinleri alınarak 22.03.2013 tarihinde T.C. Gümrük Ve Ticaret Bakanımız  Sayın Hayati YAZICI himayesinde resmi açılış töreni yapılarak hizmete açılmıştır.

3.     Bu tesis ile birlikte Ülkemizin ilk pamuk Lisanslı deposu ve ilk pamuk yetkili sınıflandırıcı laboratuvarı  hizmete alınmıştır. Daha da önemlisi bu açılışla  ülkemizin ilk ELÜS (elektronik ürün senedi ) ihracı gerçekleştirilirken İZBEP te ilk ELÜS satımı işlem  gongu vurularak tarihi anlar TÜRK TARIMINDA BÜYÜK ADIM sözü ile hep birlikte  yaşanmıştır.

4.     Pamukta, lisanslı depoculuk sistemi ile üreticiden tüccara, sanayiciden yatırımcıya kadar tüm kesimler için yeni bir dönem başlamıştır.

5.     Lisanslı depoculuk sistemi sayesinde; pamuk sahibi ürününü lisanslı depoya koymakta ve bunun karşılığında, bankalardan uygun maliyetlerle basit ve hızlı şekilde kredi kullanabilmektedir. İstediği zaman da, ürününü hedeflediği fiyattan satabilmektedir.

6.     Tüccar stok maliyetini düşürebilmekte, üreticiden aldığı ürünü daha kolay şekilde pazarlamaktadır.

7.     Sanayiciye; hammadde tedariki açısından  istediği nitelik ve miktarda ürünü lisanslı depo ve İZBEP altyapısı sayesinde saydam pazar koşullarında temin edebilecek alt yapı sunulmaktadır.

8.       İZBEP; ELİDAŞ, MKK, Takasbank, bankalar ve aracı kurumlar  ile entegre şekilde çalışmakta, ürün İZBEP’ te  etkin bir şekilde işlem görebilmektedir.

9.       Şirketimiz, bölgemizdeki pamuk üretim bölgelerine yakınlığı ve otoyol – karayolu bağlantıları açısından uygun bir lokasyon olan, İzmir ili Selçuk ilçesi Belevi bölgesinde 70 bin metrekare arazi üzerinde faaliyet göstermektedir. Kendi arazimiz üzerinde kurulu tesislerimiz, 16.390 m2 depo ve 1.414 m2 idari, numune alma ve güvenlik binaları ile birlikte toplam 17.804 m2 lik kapalı alana sahiptir.

10.    Şirketimizin faaliyeti ile ilgili çalışmaları; Tarım Ürünleri  Lisanslı Depoculuk Kanunu ve bağlı yönetmelik, tebliğler ile  ilgili tüm yasal mevzuatın  belirlediği koşullar düzenlemektedir.

11.    Amacımız, pamuk gibi Türkiye için özel bir üründe lisanslı depoculuk sistemini sorunsuz bir şekilde işler hale getirmektir. Ülkemizin ilk pamuk lisanslı deposu olarak, aynı zamanda bu yeni sistemin kurgulanması görevini de üstlenmiş durumdayız. Bütün bu çalışmaların sonucu olarak, Türk tarımına, 15.000 ton kapasite ile aktif olarak hizmet vermekteyiz.

12.   Biz, lisanslı depoculuğu tarımımızın kurtuluşu olarak görüyor ve  TÜRK TARIMINDA BÜYÜK ADIM atılmıştır diyoruz.

Firma Bilgileri

Ürünler

lisanslı depo hizmetleri, geçici depo hizmetleri

Mesaj Gönder

PİYASALAR